Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Tři z deseti domácností zvažují změnu dodavatele elektřiny, ukázal průzkum

Vysoké ceny elektřiny trápí stále více českých rodin. Téměř tři z deseti domácností nyní zvažují přechod k jinému dodavateli. Ukázal to průzkum PPM Factum, podle něhož je také značná část zákazníků k nabídkám alternativních dodávek elektřiny nedůvěřivá.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Tři z deseti domácností zvažují změnu dodavatele elektřiny, ukázal průzkum

Podle údajů PPM Factum 29 procent zákazníků nevěří, že by na tom jejich domácnost byla po změně dodavatele lépe. Tento důvod je nejsilněji zastoupen mezi těmi, proč lidé nechtějí od svého současného dodavatele elektřiny odejít.

Porovnat nabídku cen elektřiny lze například na portálu Sfinance.cz.

Podle údajů Operátora trhu s elektřinou (OTE) změnilo za 11 měsíců letošního roku dodavatele elektřiny téměř 434 000 lidí. Pravděpodobně tak letos bude překonána hodnota z loňského roku, kdy k jinému dodavateli přešlo za celý rok 449 000 zákazníků. Roční počet změn nicméně podle údajů OTE představuje jen asi desetinu všech odběratelů. OTE registruje celkem 5,7 miliónu odběrných míst na elektřinu.

Výsledky průzkumu PPM Factum rovněž ukazují na to, že 60 procent domácností zná své měsíční výdaje na elektřinu. Objem spotřebované elektřiny ale zná jen asi pětina lidí.

Informace o spotřebě elektřiny sledují podle PPM Factum častěji muži a senioři. Přesnější informace o své spotřebě a nákladech mají podle průzkumu hlavně lidé, kteří používají elektřinu i k vytápění, a tak za její odběr platí více.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků