Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Počet bankrotů už letos předčil celý loňský rok

Počet insolvenčních návrhů za osm měsíců letošního roku již přesáhl celý loňský rok. Důvodem je nárůst osobních bankrotů. Vyplývá to ze statistik Creditreform. V srpnu 2010 bylo podáno celkem 1307 insolvenčních návrhů. Z toho bylo 468 u právnických osob a 839 u fyzických osob.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Počet bankrotů už letos předčil celý loňský rok

Po poklesu počtu insolvenčních návrhů právnických osob v minulém měsíci došlo v srpnu pouze k mírnému nárůstu.

„U fyzických osob jsme sice nyní zaznamenali pokles insolvenčních návrhů, ale přesto jsou jejich počty vysoké a proti stejnému období loňského roku činí nárůst insolvencí fyzických osob 110 procent“, uvedla analytička Creditreform Stanislava Menšíková.

Zhruba polovina insolvenčních návrhů u právnických osob končí prohlášením úpadku. Řešení úpadku je možné dvěma způsoby, buď konkurzem, nebo méně využívanou reorganizací.

Konkurs je způsob řešení úpadku spočívající v tom, že na základě rozhodnutí o prohlášení konkursu jsou zjištěné pohledávky věřitelů poměrně uspokojeny. Konkurzů bylo v srpnu 2010 prohlášeno 123. Oborově byly nejvýrazněji zastoupeny dopravní a stavební firmy.

Mezi největší firmy, na které byl v srpnu 2010 prohlášen konkurz, patří CTJ, a.s., Immo Industry Czech s.r.o. a ZP ZEMAN TRANSPORT Group Brno, a.s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků