Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Hledáte brigádu? Máte velkou šanci, zájem o brigádníky je letos velký

Předvánoční sezona s sebou tradičně nese širokou nabídku brigádnických míst v logistice a v maloobchodním prodeji. Letošní podzim se však liší v tom, že přináší zesílenou poptávku po brigádnících i ze strany výrobních firem. Ty totiž potřebují do konce roku vyskladnit nasmlouvané zakázky. Kvůli rostoucímu počtu lidí v pracovní neschopnosti, karanténě a na ošetřování člena rodiny jim však chybějí pracovníci.

Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Hledáte brigádu? Máte velkou šanci, zájem o brigádníky je letos velký

Podle personální agentury Grafton Recruitment nejvíce brigádníky poptávají výrobní firmy v Jihomoravském a Plzeňském kraji, velký zájem o uchazeče je však patrný i na Olomoucku a Liberecku.

Zájemců o brigádu je ovšem letos méně než v loňském roce. „Důvodem je zejména výpadek zahraničních pracovníků, kteří tradičně tvořili velkou část sezonní pracovní síly. Nejvíce je jejich nedostatek cítit na Liberecku, kde firmy obvykle využívaly brigádníky z Polska,“ uvedl Martin Malo z Grafton Recruitment a GI Group.

Hlásí se studenti i lidé z pohostinství

Ze strany místních uchazečů podle něj naopak zájem roste. Nejvíce se na brigády hlásí studenti a dále pak zaměstnanci ze segmentu veřejného stravování Horeca a z dalších oborů, které musely kvůli opatřením proti šíření onemocnění covid-19 omezit či zcela zastavit svůj provoz.

Tradičně nejvyšší zájem mají uchazeči o brigády v administrativě, ve skladech nebo v internetovém obchodování, naopak nejmenší zájem jeví brigádníci o práci ve výrobě. Míru zájmu často určuje i pracovní doba či flexibilita při volbě směn.

Hodinová mzda brigádníků v mnoha regionech stagnuje. Na Ostravsku, Liberecku, Brněnsku a Plzeňsku nicméně meziročně mírně vzrostla. Na Plzeňsku hodně firem láká pracovníky včetně brigádníků na sezonní bonusy.

Průměrně si brigádník na Olomoucku vydělá 120 korun za hodinu, na Brněnsku či Ostravsku 130 korun a v některých regionech se v případě získání příplatků může dostat i na hodinový výdělek 140 korun.

Anketa
Hledáte brigádu?
Ano
68.7 %
Ne
31.3 %
Celkem hlasovalo 2025 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků