Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Země eurozóny si připraví plány pro možný odchod Řecka

Každý stát 17členné eurozóny by měl připravit vlastní plán pro případ, že se Řecko rozhodne opustit eurozónu. Na tomto opatření se dohodli experti států eurozóny na středeční telekonferenci. S odvoláním na dva různé zdroje o tom informovala agentura Reuters.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Země eurozóny si připraví plány pro možný odchod Řecka

Dohoda byla dosažena na úrovni expertů (takzvané EWG), kteří připravují jednání ministrů financí eurozóny. „EWG se shodlo na tom, že každá země eurozóny by měla připravit individuálně plán pro případné dopady řeckého odchodu z eura,“ citoval Reuters jeden ze zdrojů. „Na úrovni eurozóny zatím nic připraveno nebylo, kvůli obavě z úniků,“ dodal.

O tom, že by Řecko mohlo opustit eurozónu, se s větší intenzitou začalo hovořit v posledních týdnech pod dojmem výsledků řeckých předčasných voleb. V nich uspěli odpůrci úsporných opatření. Právě těmi ale mezinárodní partneři podmínili poskytnutí druhého záchranného balíku půjček pro dluhy stíhané Atény ve výši 130 miliard eur.

Řecké politické strany se ale po volbách nebyly schopné shodnout na nové vládě. V zemi se tak budou konat v půlce června nové volby.

O situaci v Řecku se bude zřejmě jednat i na středečním mimořádném neformálním summitu EU, který v Bruselu začíná v podvečer.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků