Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Z druhého pilíře reformy penzí vycouval další fond

Aegon Penzijní fond se nezúčastní druhého pilíře penzijní reformy. Hlavním důvodem je nejistota, zda se podaří získat dostatečný počet zájemců o vstup do druhého pilíře. Už dříve oznámily fondy ING PF a AXA PF, že se druhého pilíře nezúčastní.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Z druhého pilíře reformy penzí vycouval další fond

Aegon 12. října obdržel od České národní banky (ČNB) povolení k činnosti penzijní společnosti a licenci k provozování penzijního připojištění prostřednictvím transformovaného fondu. Vznikne tak Aegon Penzijní společnost, která bude spravovat peníze klientů ve třetím pilíři penzijního spoření.

Neúčast ve druhém pilíři již dříve oznámily z fondů nabízejících penzijní připojištění ING PF a AXA PF. Licenci umožňující účast ve druhém pilíři dostaly vedle Aegon PF také PF České spořitelny, ČSOB PF Stabilita, PF České pojišťovny, PF Komerční banky, Generali, Allianz a Raiffeisenbank. Ta je mezi nimi jediná, která zatím neposkytovala penzijní připojištění.

Nové fondy na rozdíl od těch současných už nebudou ručit za to, že případný prodělek nesníží úspory klienta, nebudou ani vyplácet polovinu naspořených peněz po 15 letech. Nabídnou ale odvážnější investiční strategie s vidinou možného vyššího zhodnocení.

Hlavním důvodem změny fungování penzijních fondů je požadavek na účetní oddělení majetku účastníků penzijního připojištění od majetku akcionářů fondů.

Aegon v ČR zahájil obchodní činnost v dubnu 2005 jako specialista na prodej především investičního životního pojištění. V roce 2007 vznikl Aegon Penzijní fond.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků