Hlavní obsah

Vrchní soud schválil reorganizaci vlastníka O2 areny

Vrchní soud změnil rozhodnutí Městského soudu v Praze a schválil plán reorganizace společnosti Bestsport. Bestsport, který vlastní a provozuje pražskou O2 arenu, je od loňského května v úpadku. Pokud by vrchní soud plán reorganizace neschválil, společnost by spadla do konkurzu.

Vrchní soud schválil reorganizaci vlastníka O2 areny

Proti zamítnutí plánu reorganizace Bestsportu městským soudem se odvolali největší věřitelé firmy, skupiny PPF, KKCG i advokátní kancelář zastupující zajištěné držitele dluhopisů. „Rozhodnutí vrchního soudu vítáme, protože řešení insolvence reorganizací bylo naší dlouhodobě preferovanou variantou,“ uvedl mluvčí KKCG Dan Plovajko.

Městský soud v Praze plán neschválil, protože byl podle něj v rozporu s insolvenčním zákonem. Vrchní soud má ale jiný názor. Podle největších věřitelů umožňuje vyšší uspokojení jejich pohledávek, než by se dosáhlo v rámci konkurzu. Přeložený plán podporuje také samotný Bestsport.

Podstatou plánu je přesunutí celého podniku včetně budovy do nově vytvořené společnosti Bestsport Arena. V té se má navýšit základní jmění a akcie mají být přiděleny v první řadě zajištěnému věřiteli, tedy správci dluhopisů The Bank of New York Mellon, a také ostatním nezajištěným věřitelům, poměrně k výši pohledávek.

Druhá nově vzniklá firma Bestsport Services má nést břemena původního podniku. I v ní mají získat nezajištění věřitelé podíly poměrně svým pohledávkám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků