Hlavní obsah
Důl Darkov. Ilustrační foto Foto: Pavel Karban, Právo

Vrchní soud potvrdil reorganizaci OKD. Zamítl odvolání Citibank

Vrchní soud v Olomouci odmítl odvolání Citibank proti reorganizačnímu plánu těžební společnosti OKD a potvrdil schválení plánu. Vyplývá to z usnesení zveřejněného v insolvenčním rejstříku. Reorganizační plán schválili věřitelé loni v srpnu a krajský soud to poté potvrdil.

Důl Darkov. Ilustrační foto Foto: Pavel Karban, Právo
Vrchní soud potvrdil reorganizaci OKD. Zamítl odvolání Citibank

Citibank, která se spolu s mateřskou NWR proti schválení plánu odvolala, je největším neuznaným věřitelem firmy. K soudu přihlásila dvě pohledávky dohromady za více než deset miliard korun, insolvenční správce Lee Louda je ale popřel.

Celkem věřitelé přihlásili u soudu pohledávky za více než 20 miliard korun, správce ale popřel pohledávky za většinu této částky. Firma OKD, v níž se dál těží černé uhlí a pracuje tam asi 9500 lidí, je v úpadku od předloňského května.

Reorganizační plán předpokládá, že doly a provozní majetek firmy přejdou do nové společnosti OKD Nástupnická, jejíchž 100 procent akcií za asi 80 miliónů korun získá státní podnik Prisko. V původní OKD zůstanou jen pohledávky za bývalými majiteli. Převzetí OKD státem schválila v prosinci Evropská komise.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků