Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Vrátit poplatky za vedení úvěru chce od bank přes čtvrt miliónu lidí

Přes 270 000 klientů bank žádá o vrácení poplatků za vedení hypotéky nebo spotřebitelského úvěru. Možnost přihlásit se o ně měli do úterka.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Vrátit poplatky za vedení úvěru chce od bank přes čtvrt miliónu lidí

„V systému dnes evidujeme téměř 252 000 plných mocí, ale ještě odhadem 20 000 až 30 000 jich bylo doručeno neúplných či chybně vyplněných,“ sdělil provozovatel služby Poplatkyzpět.cz Daniel Paľko.

„S klienty, kteří chybně vyplnili plnou moc, musíme vše opravit a doplnit tak, aby údaje byly úplné a správné. To našim pracovníkům klientského centra zabere v dalších dnech mnoho času,“ uvedl.

Iniciativa Poplatkyzpět.cz se snaží získat pro klienty bank zpět údajně neoprávněně inkasované úvěrové poplatky a zároveň usiluje o jejich zrušení do budoucna.

Obvodní soud v Praze 5 rozhodl 18. dubna ve sporu o vrácení úvěrových poplatků ve prospěch klienta banky. Podle představitelů iniciativy Poplatkyzpet.cz je rozsudek průlomový. Hypoteční banka reagovala tvrzením, že rozhodnutí soudu se vztahuje k velmi specifickému případu a rozhodně jej nelze považovat za precedentní. [celá zpráva]

Projekt rozeslal bankám jménem všech klientů, kteří společnost BSP Lawyer Partners zplnomocnili k zastupování, výzvy k jednání. Banky na ně prý reagují zamítavě, takže iniciativy vyzvou klienty k tomu, aby souhlasili s řešením soudní cestou. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků