Hlavní obsah
Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Vláda: Odklad tří nájmů na dva roky pro podnikatele

Vláda schválila odklad nájmu pro podnikatele. Na tiskové konferenci po jednání vlády to ve středu oznámil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Vláda zatím umožní odklad tří nájmů. Původně se hovořilo o nájmu za šest měsíců, toto rozšíření nicméně Havlíček nevylučuje.

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček Foto: Michal Krumphanzl, ČTK
Vláda: Odklad tří nájmů na dva roky pro podnikatele

Podle Havlíčka se jedná zejména o firmy v oblasti maloobchodu a část služeb. Kromě obchodů vláda zavřela například restaurace, hospody či kina.

Splátky zmíněných tří nájmů lze odložit téměř o dva roky. „Stanovujeme ochrannou dobu, která bude trvat téměř dva roky do 31. března 2022. Do konce této ochranné doby musí nájemce odložené nájemné za tři měsíce splatit,“ dodal.

Vláda původně hovořila o odkladu šesti nájmů. „Není vyloučeno, že to prodloužíme o další tři měsíce, podobně jako tomu je v Německu,“ upřesnil Havlíček.

Právě Německem se vláda ve svém návrhu měla inspirovat, jak řekl Havlíček v pondělí. „Vycházeli jsme z německého modelu, který toto umožňuje. Firmy, které v Německu prokazatelně doloží, že se dostaly do neschopnosti splácet vlivem koronaviru, mohou v Německu svého pronajímatele požádat o odložení nájemného na tři měsíce,“ uvedl tehdy ministr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků