Hlavní obsah
Druhý nejbohatší Čech Radovan Vítek na snímku z roku 2011 Foto: Milan Malíček, Právo

Vítkova CPI Property Group zvýšila zisk

Realitní skupina CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, v prvních třech čtvrtletích zvýšila čistý zisk meziročně o 22 procent na 221 milionů eur (zhruba 5,6 miliardy Kč). Oznámila to v pátek firma.

Druhý nejbohatší Čech Radovan Vítek na snímku z roku 2011 Foto: Milan Malíček, Právo
Vítkova CPI Property Group zvýšila zisk

Celkové příjmy společnosti v období od ledna do září meziročně vzrostly o 12 procent na 491 milionů eur (12,5 miliardy Kč). "Všechny klíčové obchodní a finanční ukazatele ve třetím čtvrtletí pokračovaly v pozitivní trajektorii," uvedl generální ředitel společnosti Martin Němeček.

CPI ve středu oznámila, že koupila kancelářský komplex Eurocentrum ve Varšavě. Nezveřejnila však podrobnosti o finančních podmínkách transakce. Firma již v říjnu uvedla, že v letošním čtvrtém čtvrtletí a začátkem příštího roku investuje do nemovitostí ve Varšavě 800 milionů eur (20,4 miliardy Kč).

Němeček v pátečním tiskovém prohlášení označil expanzi na kancelářském trhu ve Varšavě za přirozený strategický krok, který podtrhne přední pozici CPI na realitním trhu v regionu.

Ve skupině CPI Property Group vlastní realitní magnát Vítek podíl 87,8 procenta. Společnost má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. Podle letošního žebříčku časopisu Forbes je Vítek jedním z osmi Čechů, kteří se letos zařadili mezi dolarové miliardáře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků