Hlavní obsah
Ilustrační foto

Velké obchody budou mít na svatého Václava zavřeno

Obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních budou muset mít v sobotu, kdy je státní svátek Den české státnosti, zavřeno. Nařizuje jim to zákon o regulaci prodejní doby v maloobchodě a velkoobchodě, který v Česku platí od října 2016.

Ilustrační foto
Velké obchody budou mít na svatého Václava zavřeno

Cílem je umožnit zaměstnancům obchodních řetězců, aby mohli trávit alespoň některé svátky se svými rodinami. Lidé by si tak měli v obchodních centrech nakoupit na sváteční stůl už v pátek.

Otevřeny v sobotu zůstanou některé menší prodejny a v souladu se zákonem rovněž lékárny, čerpací stanice a obchody na letištích či nádražích.

Svátky, kdy musí mít velké obchody zavřeno
1. leden – Den obnovy samostatného českého státu a Nový rok
Velikonoční pondělí
8. květen – Den vítězství
28. září – Den české státnosti
28. říjen – Den vzniku samostatného československého státu
24. prosince – Štědrý den – prodej omezen do 12 hodin
25. prosinec – 1. svátek vánoční
26. prosinec – 2. svátek vánoční

Například Billa uzavře v sobotu, kdy mají svátek Václavové, všechny své supermarkety. „Výjimkou budou jen naše prodejny na letišti Václava Havla a hlavním nádraží v Praze a ve všech čerpacích stanicích v republice s konceptem BILLA stop & shop. Ty budou standardně otevřeny,“ sdělila Dana Bratánková, mluvčí Rewe Group ČR, do níž Billa patří.

Také obchody řetězce Albert zůstanou 28. září až na jednu výjimku zavřené. V souladu se zákonem bude otevřený pouze hypermarket v Českých Budějovicích v ulici Nádražní, a to od 9:00 do 18:00 hodin.

„Prodejna je v místě autobusového a vlakového nádraží a splňuje tak zákonnou výjimku. Ta je definovaná pro obchody v místech se zvýšenou koncentrací cestujících na letištích, železničních stanicích a autobusových nádražích. Všechny ostatní prodejny necháme uzavřené,” řekl Novinkám mluvčí Albertu Jiří Mareček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků