Hlavní obsah
Opravovaný úsek D1 u Vyškova Foto: David Ryneš, Mapy.cz

V sobotu začne další oprava D1, potrvá přes čtvrt roku

Od soboty se rozběhnou práce na dálnici D1 mezi Brnem a Vyškovem. Silničáři se pustí do oprav dvou pětikilometrových, na sebe navazujících úseků. Na motoristy čeká omezení jízdního pásu směrem do Ostravy mezi 215. až 220. kilometrem a jízdního pásu směrem do Prahy mezi 220. a 225. kilometrem, uvedl Jan Studecký z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Opravovaný úsek D1 u Vyškova Foto: David Ryneš, Mapy.cz
V sobotu začne další oprava D1, potrvá přes čtvrt roku

Opravy provedené ve třech etapách skončí 22. prosince a vyjdou na 144 miliónů korun. Jak Studecký připomněl, bude se jednat o největší letošní opravu D1 mimo modernizované úseky mezi Prahou a Brnem.

„Navazujeme na loňské opravy, cílem je postupně opravit celý úsek z Brna do Vyškova. Tato místa jsou v havarijním stavu,“ sdělil Studecký. V první etapě se uzavřou levé jízdní pruhy. Provoz bude veden v obou směrech ve dvou provizorních jízdních pruzích s využitím krajnice.

Od soboty 21. září se na dva týdny uzavře celý jízdní pás ve směru do Ostravy, doprava bude svedena do protisměrného pásu, v němž budou fungovat dva pruhy směrem do Vyškova a jeden do Brna. Zavřou se také nájezdy na dálnici na 216. a 226. kilometru. „Řidiči jedoucí ve špičce do Brna zde musí počítat s několikaminutovým zpožděním,“ informoval Studecký.

Ve třetí etapě od 20. listopadu do 22. prosince se opět uzavřou levé jízdní pruhy kvůli výměně svodidel a úpravě přejezdů. ŘSD chtělo původně opravit nejprve jeden pás a posléze druhý, vzhledem k časové tísni však bude opravovat oba zároveň.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků