Hlavní obsah
 

V Janově dokončili náhradu za zřícený most

Téměř dva roky poté, co v Janově po zřícení dálničního Morandiho mostu přišlo o život 43 lidí, vyzdvihli pracovníci na nosné sloupy poslední část mostní konstrukce, která má původní stavbu nahradit. Italský premiér Giuseppe Conte o události hovoří jako o symbolickém milníku, který ukazuje jednotu Italů v čase krizí, kterou je rovněž pandemie covid-19, napsala agentura AP.

 
V Janově dokončili náhradu za zřícený most

Za zvuku zvonů a lodních sirén vytáhl jeřáb na své místo prostřední část mostu, který se tyčí nad nyní opuštěnými domy a podniky podél koryta řeky Polcevera. Ačkoliv je nyní struktura stavby kompletní, její uvedení do finálního provozu potrvá ještě několik měsíců. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil osobně premiér Conte.

Nová konstrukce stojí na stejném místě jako původní most, který byl zdemolován poté, co se v polovině srpna roku 2018 za plného provozu zřítil. Zemřelo 43 lidí. Původní stavba vznikla v 60. letech minulého století.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Most v Janově se zřítil 14. srpna 2018

Video: Reuters

Autorem návrhu nového mostu je architekt a rodák z Janova Renzo Piano. Stavební práce pokračovaly i přes restrikce nařízené vládou kvůli koronaviru, jež v podstatě zastavily ekonomický život v zemi.

„Jedná se o klíčové spojení mezi východem a západem naší země, jde o velmi důležitou infrastrukturu,“ uvedl již dříve Nicola Meistro, šéf společnosti Pergenova, která má stavbu nového viaduktu na starosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků