Hlavní obsah
 

V italském Janově vyrůstá nový viadukt, předchozí se zřítil před rokem a půl

Konkrétních obrysů začíná nabývat nový most v italském Janově, který spojí italské vnitrozemí s tamní Riviérou a francouzským Azurovým pobřežím. Viadukt má nahradit Morandiho most, který se v létě 2018 zřítil. Z výšky 45 metrů tehdy spadly tři desítky vozidel, zemřelo 43 lidí.

 
V italském Janově vyrůstá nový viadukt, předchozí se zřítil před rokem a půl

„Jedná se o klíčové spojení mezi východem a západem naší země, jde o velmi důležitou infrastrukturu,“ uvedl Nicola Meistro, šéf společnosti Pergenova, která má stavbu nového viaduktu na starosti.

Pergenova je společný podnik společností Salini Impregilo a Finacantieri, který byl založen právě pro účely stavby nového viaduktu.

„Nový most bude ztělesňovat ekonomické oživení Janova a nový začátek pro celou Itálii,“ prohlásil Pietro Salini, šéf firmy Salini Impregilo.

Italský premiér Giuseppe Conte dříve řekl, že italská vláda zahájí řízení, na jehož základě může firma Autostrade per l'Italia přijít o koncesi na údržbu dálnic. Toto řízení dosud nebylo skončeno.

„Jestliže nejsou schopní starat se o dálnice, udělá to stát,“ nechal se slyšet tehdejší ministr dopravy Danilo Toninelli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků