Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

V čele Leo Expressu vystřídá Leoše Novotného jeho otec

Předsedou představenstva dopravce Leo Express se stane bývalý vlastník potravinářského gigantu Hamé Leoš Novotný starší. V čele vedení nahradí svého syna a zakladatele firmy Leoše Novotného mladšího, informoval ve čtvrtek mluvčí Leo Expressu Emil Sedlařík.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
V čele Leo Expressu vystřídá Leoše Novotného jeho otec

Leo Express se nyní bude soustředit na expanzi na evropské železnice. Vedle toho firma provozuje také autobusovou dopravu.

„Díky liberalizaci železnice se v Evropě nyní hraje o 22 miliard eur. To je příležitost pro opravdu velké hráče, kteří se nebojí investovat velký kapitál a počítají s delší návratností vložených investic. Proto jsem se rozhodl ještě více zapojit do chodu Leo Expressu a pomoci mu v další expanzi na železnici,“ uvedl Leoš Novotný starší.

Jeho zvolení novým předsedou představenstva má v pátek potvrdit valná hromada firmy.

Leoš Novotný starší

Foto: ČTK

V představenstvu bude dále zasedat Leoš Novotný mladší a generální ředitel Leo Expressu Peter Köhler. Dozorčí radu Leo Expressu povede právník Stanislav Knotek, který již přes třicet let Leoši Novotnému staršímu radí. Dozorčí radu Leo Expressu doplní také dcera Leoše Novotného staršího, advokátka Veronika Kvěch.

Leo Express přepravil v prvním pololetí 1,25 milionu cestujících a do konce roku jich plánuje přepravit přes dva miliony. Firma letos čeká tržby přes jednu miliardu korun. Loni společnost vykázala čistý zisk 2,5 milionu korun a poprvé od svého vzniku se dostala ze ztrát.

Leoš Novotný mladší na archivním snímku

Foto: Jan Handrejch, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků