Hlavní obsah
Foto: Reuters

Ústecký kraj změnil názor, s podmínkou souhlasí se zrušením limitů těžby uhlí

Rada Ústeckého kraje souhlasí se záměrem ministerstva průmyslu zrušit územní ekologické limity těžby hnědého uhlí. Podmiňuje to vyřešením všech střetů zájmů mezi těžaři a vlastníky nemovitostí. Hejtmanka Jana Vaňhová (ČSSD) o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Foto: Reuters
Ústecký kraj změnil názor, s podmínkou souhlasí se zrušením limitů těžby uhlí

Minulé vedení kraje v čele s ODS bylo proti rozšíření těžby za stanovené území.

Radní kraje loni rozhodli, že ložiska uhlí pod Horním a Dolním Jiřetínem a Černicemi odepíšou a obce zachovají. Postup - tedy zachovat limity a těžbu nerozšiřovat - ve volebních programech před krajskými volbami prosazovaly ODS a i ČSSD.

ČSSD ale nyní souhlasila se zrušením limitů. "Musí být v každém případě vyřešeny zájmy jednotlivých obcí, institucí i samotného kraje zejména důsledným uplatněním postupů podle horního zákona," uvedla hejtmanka.

Rada kraje podporuje i záměr vlády vyjádřený v návrhu aktualizace státní energetické koncepce zvýšit odvody za vytěženou surovinu z dobývacích prostor. Více peněz by tak mělo jít na revitalizaci krajiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků