Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

UniCredit Bank stoupl zisk o 58 procent

Česká a slovenská UniCredit Bank vytvořila v letošním 1. čtvrtletí čistý zisk 1,7 miliardy korun, což je o 58 procent více než ve stejném období loni. Úvěry poskytnuté klientům stouply o 7,5 procenta na 349 miliard korun, vklady klientů se zvýšily o 7,3 procenta na 328 miliard korun. UniCredit Bank o tom ve středu informovala s tím, že aktiva banky stoupla meziročně o 7,5 procenta na 537 miliard korun.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
UniCredit Bank stoupl zisk o 58 procent

„Na hospodářském výsledku finanční skupiny UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia se projevují správná strategická rozhodnutí v době krize investovat do našeho rozvoje. Sílící ekonomický růst na obou trzích, kde působíme, se promítá do zrychlující se úvěrové dynamiky v rámci našeho portfolia,” uvedl generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Bank CR and Slovakia Jiří Kunert.

Čistý výnos z úroků banky se zvýšil o sedm procent na 2,565 miliardy Kč. Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně vzrostly o 13,5 procenta na 941 miliónů Kč. Všeobecné správní náklady stouply o čtyři procenta na 1,8 miliardy Kč. Náklady na úvěrové riziko klesly na 346 miliónů korun.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Naše výsledky se opírají o výrazný obchodní rozvoj, kde objemy úvěrů i depozit rostly nad úroveň trhu. Dalším pozitivem byl výsledek obchodování na finančních trzích, kde banka využila výhod kvantitativního uvolňování v eurozóně. Vzhledem k výraznému rozpouštění opravných položek se prudce snížily náklady na úvěrové riziko, provozní náklady jsou nadále pod kontrolou,” dodal finanční ředitel banky Gregor Hofstaetter-Pobst.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků