Hlavní obsah
Showroom společnosti Tesla v Londýně Foto: Toby Melville, Reuters

Tržní hodnota automobilky Tesla překonala Ford

Tržní hodnota výrobce elektromobilů Tesla v pondělí překonala tradiční americkou automobilku Ford. Akcie Tesly posílily o víc než sedm procent díky zprávě o růstu prodejů aut v prvním čtvrtletí, informoval server BBC.

Showroom společnosti Tesla v Londýně Foto: Toby Melville, Reuters
Tržní hodnota automobilky Tesla překonala Ford

Celková hodnota všech akcií Tesly na konci obchodování dosáhla 49 miliard dolarů (1,24 biliónu korun), zatímco tržní hodnota automobilky Ford byla 46 miliard dolarů (1,17 biliónu korun).

Tesla v prvním čtvrtletí prodala přes 25 tisíc aut, což je meziročně nárůst o 70 procent. I přes rychlý růst je to zlomek ve srovnání s celkovými prodeji Fordu, který loni prodal na celém světě 6,7 miliónu aut. Tesla loni prodala 76 tisíc elektrických aut.

Investory ale přitahuje růstový potenciál Tesly, pomáhá i charisma šéfa a zakladatele firmy Elona Muska, píše BBC.

Tesla staví v Nevadě továrnu na baterie za pět miliard dolarů, po dokončení má být největší na světě. Tesla vyrábí nejen baterie pro auta, ale i do domácností. Slouží k uchování elektřiny například ze solárních panelů.

Důvěru v budoucnost Tesly potvrdil i vstup čínské společnosti Tencent, která minulý měsíc koupila v americké firmě pětiprocentní podíl za 1,78 miliard dolarů (45,15 miliardy korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků