Hlavní obsah
Letadlo společnosti Smart Wings Foto: Igor Zehl, ČTK

Travel Service neuspěl u soudu ohledně loga

Lídr českého trhu charterových letů Travel Service v pondělí prohrál spor o registraci ochranné známky EU pro logo nízkonákladových aerolinií Smart Wings. Informoval o tom Soudní dvůr EU v Lucemburku. Travel Service byl ve sporu s německými aerolinkami Eurowings.

Letadlo společnosti Smart Wings Foto: Igor Zehl, ČTK
Travel Service neuspěl u soudu ohledně loga

Největší soukromá česká letecká společnost před několika lety požádala o registraci modro-oranžového loga Smart Wings u unijního Úřadu pro harmonizace vnitřního trhu (OHIM). Ten ale její žádosti nevyhověl. Důvodem byla podobnost s již dříve registrovanou značkou německého dopravce Eurowings, který se proti návrhu firmy z Česka postavil. Tribunál žalobu ze strany Travel Service v pondělí odmítl, firma musí zaplatit soudní náklady OHIM i německé firmě.

Obě společnosti mají zaregistrována více log, používají většinou jen jedno. Logo společnosti Eurowings, které nyní používá, není tomu od Smart Wings nijak podobné.

Znak německé společnosti Eurowings

Foto: Profimedia.cz

Travel Service, který na trhu působí od roku 1997, je lídrem českého trhu charterových letů, který se nyní snaží dál expandovat do zahraničí. Působí už na Slovensku či v Maďarsku. Letadla Travel Service létají s klienty cestovních kanceláří třeba i z Irska nebo Británie.

Jeho flotilu tvoří zhruba tři desítky letadel. Loni podnik zvýšil počet přepravených cestujících asi o 16 procent na 2,7 miliónu pasažérů.

Jediné české nízkonákladové aerolinky Smart Wings provozuje Travel Service od roku 2007. Kromě toho firma nabízí i aerotaxi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků