Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Tesco se v Česku vymanilo ze ztrát do rekordního zisku

Obchodní řetězec Tesco se po dvou letech vysokých ztrát loni dostal v Česku do rekordního zisku 3,3 miliardy korun. Tržby společnosti ve finančním roce 2015/2016 stouply o 4,4 procenta na 43,6 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Tesco se v Česku vymanilo ze ztrát do rekordního zisku

Britský řetězec Tesco v předchozích dvou účetních obdobích vykázal ztrátu téměř čtyři miliardy korun. Hospodářské výsledky zahrnovaly mimořádné odpisy majetku.

Obchody řetězce Tesco ve střední Evropě od prosince nově vede William Patrick O ́Neill, který ve funkci vystřídal dosavadního šéfa Davida Morrise. Tesco předloni zavedlo jednotný řídící tým pro střední Evropu. Prodejny v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku mají vedení v Praze.

Pomohl prodej obchodů

Tesco loni v listopadu prodalo pražské Obchodní centrum Letňany německé společnosti Union Institutional Investment GmbH. V létě firma prodala v Liberci nákupní centrum Forum. Do samostatných společností pak řetězec vyčlenil celkem pět svých nákupních center a pozemky v ČR. Připravuje je tak k prodeji.

Na český trh Tesco vstoupilo v roce 1996, provozuje přes 200 obchodů a zaměstnává zde 13 500 lidí. Patří mezi největší obchodníky v tuzemsku spolu s nizozemským řetězcem Ahold a sítěmi obchodů Kaufland, Lidl či Penny Market, které vlastní němečtí majitelé.

Ahold, který v Česku provozuje obchody Albert, se ve finančním roce 2014/2015, který trval 24 měsíců a skončil koncem roku 2015, propadl do ztráty 1,24 miliardy korun. Tržby v ČR za tyto dva roky činily 102,6 miliardy korun. [celá zpráva]

Tržby Kauflandu v ČR ve finančním roce 2014/2015, čítajícím 12 měsíců, stouply na 55,2 miliardy a zisk dosáhl 2,1 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků