Hlavní obsah

Tady máte 150 miliónů eur a nechte nás být, vzkázala Credit Suisse Němcům

Švýcarská banka Credit Suisse německým úřadům dobrovolně zaplatí 150 miliónů eur (asi 3,7 miliardy korun) výměnou za to, že už v Německu nebude vyšetřována kvůli daňovým únikům. Německá prokuratura letos v únoru nařídila razii v kancelářích Credit Suisse na více místech Německa, kde vyšetřovatelé hledali důkazy.

Tady máte 150 miliónů eur a nechte nás být, vzkázala Credit Suisse Němcům

„Zabránili jsme komplexnímu a vleklému právnímu sporu. Řešení, na němž jsme se dohodli, poskytuje právní jistotu,“ uvedla podle agentury Reuters banka. Vyšetřování začátkem roku zahájila prokuratura v Düsseldorfu, která se soustředila na zaměstnance Credit Suisse.

Hlavní prokurátor Düsseldorfu Ralf Möllmann v srpnu řekl, že jeho kancelář chce vyšetřování daňových úniků v Credit Suisse zesílit. Únorová razie byla součástí většího zátahu, který se soustředil právě na daňové úniky obecně.

Na tajných kontech stovky miliard

Částka, kterou Credit Suisse zaplatí, je vyšší, než kolik má zaplatit její menší rival Julius Baer. Ten se už dříve s německými úřady dohodl, že za ukončení vyšetřování daňových úniků zaplatí 50 miliónů eur (zhruba 1,2 miliardy Kč).

Švýcarsko se s Německem v srpnu dohodlo na zdanění peněz, které mají na tajných kontech ve Švýcarsku uloženy němečtí občané. Odhadem může jít až o 150 miliard franků (přes tři bilióny korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků