Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Petr Hloušek, Právo

T-Mobilu loni stoupl zisk na jedenáct miliard. Tržby ale klesly

Telekomunikační firmě T-Mobile loni vzrostl provozní zisk o 0,6 procenta na 11,03 miliardy korun. Celkové tržby ale klesly o 2,2 procenta na 26,47 miliardy korun. Příjmy z mobilních služeb stouply o 0,6 procenta na 18,34 miliardy korun.

Ilustrační foto Foto: Petr Hloušek, Právo
T-Mobilu loni stoupl zisk na jedenáct miliard. Tržby ale klesly

Počet mobilních zákazníků se zvýšil o 0,5 procenta na 6,05 miliónu, z toho počet tarifních zákazníků stoupl o 2,5 procenta na 3,69 miliónu. Průměrná měsíční útrata na zákazníka v mobilních službách vzrostla o jednu korunu na 254 Kč.

Rostoucí spotřeba datových služeb se projevila v růstu podílu nehlasových služeb na tržbách z mobilních služeb o tři procentní body na 48 procent.

„V centru naší pozornosti byly v roce 2016 především dvě oblasti – rozvoj mobilního internetu a upevňování pozice silného a stabilního partnera na poli ICT,” uvedl generální ředitel T-Mobilu Milan Vašina.

Společnost loni investovala do technologií a služeb téměř pět miliard korun. Síť LTE ke konci roku 2016 pokrývala 96 procent populace, což je o 14 procentních bodů více než v roce 2015.

T-Mobile Czech Republic zaměstnával v prosinci 3400 lidí. Společnost patří do skupiny Deutsche Telekom.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků