Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Student Agency chce uvnitř autobusů kamery, úřad to zatrhnul

Úřad pro ochranu osobních údajů nepovolil společnosti Student Agency podnikatele Radima Jančury registraci kamer, které by uvnitř jejích žlutých autobusů monitorovaly řidiče, stevarda a jejich bezprostřední okolí. Student Agency s rozhodnutím nesouhlasí a hodlá se obrátit na soud, uvedl pro Novinky mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Student Agency chce uvnitř autobusů kamery, úřad to zatrhnul

Podle mluvčí úřadu Hany Štěpánkové bylo takové umístění kamer shledáno jako nedůvodný a nepřiměřený zásah do soukromí zaměstnanců.

Jinak však vidí situaci dopravní společnost. „Úřad na ochranu osobních údajů nemůže bránit naší snaze o bezpečnost a posilování bezpečnostních prvků v autobusech Student Agency,“ sdělil Ondrůj s tím, že důležitě je i monitorování přední části stanoviště řidiče.

Podle Ondrůje souvisí osazování žlutých autobusů kamerami s bezpečností cestujících i zaměstnanců, což je pro společnost prioritní. Kamery snímají například zavazadlový prostor, pro bezpečnou nakládku a vykládku zavazadel a bezpečný nástup cestujících, nebo cestu před autobusem.

„Takové záznamy jsou pak klíčové v situacích, kdy například dojde k problémům na silnici, například k nehodě,“ doplnil Ondrůj.

V loňském roce úřad zaregistroval zpracování osobních údajů společností Student Agency prostřednictvím čtyř kamer umístěných po stranách autobusu v jeho přední části. „Zde bylo shledáno, že jde o opodstatněný prostředek instalovaný za účelem ochrany majetku a zdraví zaměstnanců, zvýšení bezpečnosti cestujících a přepravy,“ dodala Štěpánková.

Anketa
Vadily by vám kamery uvnitř autobusu?
Ano, je to zásah do soukromí
32 %
Ne, zvyšuje to bezpečnost
68 %
Celkem hlasovalo 25158 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků