Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Stavebnictví zbrzdilo propad

Stavební produkce v Česku za letošní srpen klesla meziročně o 7,7 procenta po červencovém propadu o 11,1 procenta. Zahájeno bylo meziročně o 17 procent bytů méně, počet dokončených naopak stoupl o 24,3 procenta. Uvedl to v pátek Český statistický úřad (ČSÚ).

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Stavebnictví zbrzdilo propad

Po očištění od vlivu počtu pracovních dnů klesla stavební produkce meziročně o 8,9 procenta, protože letošní srpen měl ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku o jeden pracovní den více. Produkce v pozemním stavitelství klesla o 1,8 procenta a produkce inženýrského stavitelství se snížila dokonce o 18,5 procenta.

Počet zahájených bytů se v srpnu meziročně snížil na 2320 bytů. Počet zahájených bytů v rodinných domech klesl o 11,3 procenta, v bytových domech pokles činil 42,8 procenta.

Počet dokončených bytů v srpnu naopak meziročně vzrostl na 2736 bytů. Průměrná měsíční mzda ve stavebnictví meziročně vzrostla o 9,3 procenta na 29 401 Kč, což podle ČSÚ ovlivnilo vyplacení mimořádných odměn u některých podniků.

Počet vydaných stavebních povolení se v srpnu meziročně snížil o tři procenta, stavební úřady jich vydaly 9781. Orientační hodnota těchto staveb dosáhla 23 miliard Kč a ve srovnání se stejným obdobím loňského roku klesla o 42,6 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků