Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Slovensko odebralo leteckou licenci přepravci Air Slovakia

Slovenské ministerstvo dopravy odebralo licenci k provozování letecké dopravy společnosti Air Slovakia, které hrozí v důsledku finančních potíží bankrot. Ve středu to uvedl mluvčí ministerstva dopravy Stanislav Jurikovič.

Foto: Profimedia.cz
Slovensko odebralo leteckou licenci přepravci Air Slovakia

Air Slovakia má již delší dobu finanční problémy. Od začátku března je firma v režimu ochrany před věřiteli a v dubnu jí soud povolil restrukturalizaci.

"Nesplnili všechny podmínky," řekl Jurikovič. Rozhodnutí o zrušení licence podle něj padlo 3. května a Air Slovakia jej může ještě napadnout.

Kvůli hospodářské krizi, která se projevila poklesem počtu cestujících, se dostaly do problémů i další letecké společnosti na Slovensku. Největší dopad měl loňský krach nízkonákladového přepravce SkyEurope Airlines. Později soud poslal do konkurzu další aerolinky Seagle Air a finanční problémy letos přiznala i společnost Danube Wings.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků