Hlavní obsah
Spoluvlastník Penty Marek Dospiva Foto: Profimedia.cz

Skupina Penta loni vytáhla zisk na téměř 3,3 miliardy korun

Skupině Penta Investments loni stoupl čistý zisk na 126,7 miliónu eur (skoro 3,3 miliardy korun) z předloňských 49,7 miliónu eur. Aktiva skupiny vzrostla na 4,7 miliardy eur (asi 122 miliard korun) ze 3,4 miliardy v roce 2010.

Spoluvlastník Penty Marek Dospiva Foto: Profimedia.cz
Skupina Penta loni vytáhla zisk na téměř 3,3 miliardy korun

Hlavní podíl na loňských výsledcích měly prodeje, zejména Žabky v Polsku a společnosti TES Vsetín. „Zisk je pro investiční skupinu našeho typu kolísavý ukazatel, který ovlivňuje především to, zda víc kupujeme, nebo prodáváme. Nejvíce mě proto těší trvalý nárůst vlastního jmění, které překročilo miliardu eur,“ uvedl partner Penty Marek Dospiva.

Penta je nejvýznamněji zastoupená na Slovensku (51 procent), v Česku (35 procent) a v Polsku (12 procent). Firma očekává, že do konce roku uzavře nejméně jednu novou akvizici. „Naším klíčovým strategickým cílem však je prosadit se na německém trhu,“ dodal další partner Penty Jaroslav Haščák.

Penta je středoevropská investiční skupina, založena byla v roce 1994. Investuje především do maloobchodu, zdravotnictví, letecké výroby, strojírenství, energetiky, zábavního průmyslu, bankovnictví a realit. Působí ve více než deseti zemích Evropy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků