Hlavní obsah
Noční bouře nad Prahou. Foto: Pro novinky Laco Kučera, Novinky

Škody po červencových bouřkách se blíží půl miliardě

Škody klientů pojišťoven hlášené po červencových bouřkách dále rostou a celkově se pomalu blíží půl miliardě korun. Vichřice, povodně a záplavy, blesky a kroupy ničily hlavně střechy, přístřešky, kapoty automobilů a vyplavovaly domy a garáže.

Noční bouře nad Prahou. Foto: Pro novinky Laco Kučera, Novinky
Škody po červencových bouřkách se blíží půl miliardě

Česká pojišťovna registruje po bouřkách 4429 pojistných událostí klientů, jejich předpokládaná výše činí 190 milionů Kč, řekl Jan Marek z tiskového oddělení. Nejvíce škod má ze středních Čech (1203 případů za 51 milionů Kč) a východních Čech (1124 za 39 milionu Kč). K nejvíce postižených regionům patří i jižní a západní Čechy, zejména pak Strakonicko. "Předpokládáme, že bychom nyní mohli mít zaregistrovánu polovinu škod od občanů, podnikatelů i zemědělců," dodal.

Kooperativa po bouřkách v červenci zatím eviduje 2200 pojistných událostí za celkem 115 milionů Kč. Jejich celková výše podle mluvčího Marka Vícha přesáhne patrně 180 milionů Kč. Nejčastější škody jsou vichřicí a krupobitím poškozené střechy a různé přístřešky. Přes 600 vozidel bylo poškozeno kroupami. Zaznamenala i škody způsobené spadlými stromy, například poničené elektrické vedení. "Našim likvidátorům se podařilo plnou čtvrtinu zejména menších škod kompletně vyřídit," podotkl.

Po opadnutí vody následoval úklid

Foto: Patrik Biskup, Právo

Celkem čtvrtina všech škod nahlášených Generali je zlikvidována a lidé mají peníze na svých účtech, souhlasil mluvčí pojišťovny Jiří Cívka. Mobilní technici a likvidátoři podle něj registrují škody přímo v terénu a aktivně nabízejí možnost výplaty zálohy na pojistná plnění. Aktuálně má Generali hlášeno 500 škod za celkem 22 milionů korun. U Allianz se situace významně nemění, odhady škod stouply na 45 milionů korun. "Lidé dál hlásí škody, ale už ne tak intenzivně jako v pondělí," upozornil mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Další škody lze očekávat i v dalších dnech. Jen v úterý Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před bouřkami pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Meteorologové předpokládají, že Moravu zasáhnou silné bouřky s kroupami, přívalovými dešti a silnými poryvy větru. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků