Hlavní obsah

Skleněná konvice z Ikey může uživatele zranit, společnost ji stahuje

Provozovatel obchodů s nábytkem a bytovými doplňky, švédská společnost Ikea, přistoupila ke stažení jednoho ze svých výrobků – skleněné konvice na čaj nebo na kávu Förstå. Novinkám to potvrdila Jindřiška Válová z tiskového oddělení Ikey.

Skleněná konvice z Ikey může uživatele zranit, společnost ji stahuje

Konvice může po náhlém rozbití spotřebiteli způsobit popálení či pořezání. Podle Válové mají zákazníci možnost již zakoupené zboží vrátit s tím, že obdrží zpět plnou cenu.

„Ikea dosud obdržela 20 hlášení o tom, že se skleněná nádoba rozbila, z toho ve 12 případech došlo k popálení způsobenému rozlitou kávou nebo čajem a v jednom případě došlo k pořezání,“ uvedl řetězec. Problém spočívá patrně v kovovém držáku, který tlakem působí na sklo konvice.

Konvice Förstå byla k mání v obchodních domech Ikea od února do prosince loňského roku ve dvou velikostech, konkrétně o objemu 0,4 litru a jeden litr. Zatím není jisté, kolik konvic se prodalo přímo v Česku.

V lednu musela Ikea přistoupit ke stažení dalšího svého výrobku, ručně vyráběného hrnku Rund.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků