Hlavní obsah
Pec na výrobu olovnatého křišťálu ve sklárnách ve Světlé nad Sázavou. Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Sklárny ve Světlé a Poděbradech oznámily hromadné propouštění

Vedení společností Sklo Bohemia ve Světlé nad Sázavou a Skláren Bohemia v Poděbradech v úterý oznámilo odborům záměr hromadného propuštění v obou sklárnách. Protože zákon neumožňuje oznámit propouštění bez konkrétních číselných údajů, počítá záměr s propuštěním všech 1108 pracovníků ve Světlé a 447 v Poděbradech.

Pec na výrobu olovnatého křišťálu ve sklárnách ve Světlé nad Sázavou. Foto: Luboš Pavlíček, ČTK
Sklárny ve Světlé a Poděbradech oznámily hromadné propouštění

Kolika zaměstnanců se ale ve skutečnosti dotkne, není definitivně rozhodnuto, řekl mluvčí skláren Karel Samec.

Sklo Bohemia a Sklárny Bohemia jsou součástí sklářské skupiny Bohemia Crystalex Trading (BCT). Celá skupina je kvůli nedostatku provozního kapitálu od 22. září v insolvenčním řízení. Ve Světlé a v Poděbradech se už před více než týdnem zastavila výroba.

Kolik pracovníků podniky nakonec opustí, bude ale podle Samce záležet na rozhodnutí insolvenčních správců po očekávaném vyhlášení úpadku obou skláren a také podle případného zájmu nových investorů pokračovat ve výrobě. Skláři, kteří výpovědi dostanou, by v závodech měli skončit k 31. lednu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků