Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Sklárny Kavalier ze skupiny BCT jsou na prodej

Sklárny Kavalier Sázava, které jsou jediným dosud vyrábějícím podnikem zkrachovalé skupiny Bohemia Crystalex Trading, jsou na prodej. Insolvenční správce s poradenskou firmou Deloitte Advisory vyhlásil výběrové řízení na odkup společnosti. Zvlášť nabízí výrobní podnik včetně poboček, samostatně prodává ostatní nevýrobní nemovitosti, jako jsou byty, vily, sklad v Chebu nebo rekreační zařízení.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Sklárny Kavalier ze skupiny BCT jsou na prodej

"Závazné nabídky mohou zájemci předkládat do 20. července, současně musí složit jistotu 30 miliónů korun," sdělil ředitel finančního poradenství při prodeji a nákupu společností Deloitte Advisory Dalibor Hlaváč. Rozhodujícím kritériem je výše nabídnuté ceny. Ukončení prodeje lze podle něho očekávat nejpozději v září.

Sklárny Kavalier jsou klíčovým podnikem skupiny BCT. Firma s 1100 zaměstnanci patří k nejvýznamnějším světovým výrobcům využívajícím technologii boritokřemičitého skla SIMAX. Zhruba 90 procent produkce se vyváží do 67 zemí. Největšími odběrateli jsou země Evropské unie a také Rusko, USA a Izrael.

Loni uskutečnila sklárna zakázky za 1,5 miliardy korun, a to navzdory finanční krizi, do níž se celá sklářská skupina dostala.

Od 22. září 2008 jsou Sklárny Kavalier stejně jako celá skupina BCT v insolvenčním řízení kvůli nedostatku provozního kapitálu, 9. února na ně pražský soud prohlásil konkurz. Navzdory tomu podnik stále vyrábí a má dostatek zakázek. Letošní tržby by měly podle Hlaváče překročit 1,4 miliardy korun.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků