Hlavní obsah

Sklárny Bohemia definitivně propustí přes 100 ze 460 lidí

Více než 100 ze 460 lidí přijde v blízké době definitivně o práci v poděbradských Sklárnách Bohemia. Vyplynulo to ze čtvrtečního jednání insolvenčního správce s vedením firmy a odborů. Sklárny, jež patří do skupiny BCT, která se v současnosti potýká s existenčními problémy, neobnoví zatím hutní výrobu.

Sklárny Bohemia definitivně propustí přes 100 ze 460 lidí

"Chystá se však dokončení některých rozdělaných zakázek," řekl ředitel podniku Jaroslav Seifert.

Vedení podniku ve čtvrtek jednalo s insolvenčním správcem Pavlem Florianem vůbec poprvé. "Zatím je to takové mapování situace a dělání rozborů, co se bude dít dál. Připravili jsme si však určitý seznam priorit, a tím se budeme řídit," vysvětlil Seifert.

Jednou z priorit je i snížení nákladů podniku na minimum, což znamená nutnost propustit některé zaměstnance. Podle předsedy závodního výboru Jaromíra Žatečky bude třeba snížit počet zaměstnanců asi na 350. "Zeštíhlení je v současné situaci nezbytná nutnost," podotkl Žatečka.

"Nerozjede se výroba v hutích, ale to, co můžeme dodělat, doděláme," řekl Seifert, jenž považuje za důležité, že sklárny mohou znovu obchodovat se zbožím. "Za utržené prostředky se budeme snažit uspokojit někteRé věřitele, mezi nimi jsou samozřejmě i zaměstnanci," uvedl ředitel.

Skláři budou stávkovat

Zaměstnanci se o své výplaty bojí. Jestliže peníze nedostanou, půjdou demonstrovat 23. září před úřad vlády. Novinkám to potvrdil předseda odborů Vladimír Kubinec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků