Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo

Sezóna uzavírek začíná. Silničáři se chystají na opravy 600 kilometrů silnic

Silničáři budou letos opravovat přes 600 kilometrů dálnic a silnic, loni se opravy týkaly 605 kilometrů. Stavební práce začnou začátkem tohoto měsíce, řekl ve středu ministr dopravy Dan Ťok. Kromě oprav bude letos zahájeno 140 kilometrů staveb nových silnic.

Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo
Sezóna uzavírek začíná. Silničáři se chystají na opravy 600 kilometrů silnic

Mezi nejvýznamnější opravy patří rekonstrukce dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem, dále jde o dálnici D2 mezi Brnem a Břeclaví a opravy budou rovněž pokračovat na dálnici D5, dodal Ťok.

Opravy dálnice D1 začnou ve čtvrtek 2. března. V první fázi půjde o úseky Velká Bíteš - Devět Křížů a Jihlava - Velký Beranov. Celková oprava D1, která je rozdělena na 21 úseků, je nyní zhruba v polovině a měla by být dokončena do konce roku 2020, uvedl ministr.

V průběhu března budou podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) postupně obnoveny práce i na úsecích mezi Měřínem a Velkým Meziříčím a Psářemi a Souticemi, kde se pracovalo již loni. Nově začnou práce v úseku Ostředek - Šternov, Hořice - Koberovice a Velké Meziříčí - Lhotka.

Přehled oprav na dálnicích a silnicích I. třídy v roce 2017

Foto: ŘSD

Mezi významnými novostavbami, které budou zahájeny letos, zmínil generální ředitel ŘSD Jan Kroupa trojici staveb na D6, obchvat Řevničova a Lubence a trasu D6 z Nového Strašecí do Řevničova. Dále půjde mimo jiné o nové úseky D3 u Českých Budějovic, nebo úsek I/16 Slaný - Velvary. Tam ŘSD požádalo o vydání stavebního povolení a zároveň prostřednictvím výběrového řízení hledá zhotovitele, dodal šéf státní investorské organizace.

Ministerstvo dopravy začátkem letošního roku uvedlo, že loni vynaložilo na projekty nových dopravních staveb rekordních 2,1 miliardy korun, meziročně o zhruba 300 miliónů korun více. Letos by toto číslo mělo ještě vzrůst. Do budoucna by se tak mohlo otevírat mnohem víc nových dálnic, silnic a dalších dopravních staveb, uvedl tehdy resort.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků