Hlavní obsah
Odvolaný šéf McDonald's Steve Easterbrook Foto: Richard Drew, ČTK/AP

Šéfa řetězce McDonald's vyrazili kvůli vztahu s podřízenou

Vedení firmy McDonald's odvolalo Steva Easterbrooka z postu výkonného ředitele kvůli nevhodnému chování. Přiznal, že měl vztah s podřízenou, což je proti firemním pravidlům. Společnost v neděli oznámila, že Easterbrookovým nástupcem se stane Chris Kempczinski, který dosud řídil restaurace McDonald's v USA.

Odvolaný šéf McDonald's Steve Easterbrook Foto: Richard Drew, ČTK/AP
Šéfa řetězce McDonald's vyrazili kvůli vztahu s podřízenou

Společnost v pondělí oznámila, že se její představenstvo v pátečním hlasování rozhodlo Easterbrooka odvolat. Vztahem se zaměstnancem, přestože byl oboustranně dobrovolný, prokázal „špatný úsudek”, cituje CNN z prohlášení firmy.

Bývalý ředitel poté rozeslal zaměstnancům e-mail, v němž napsal, že svým osobním chováním porušil pravidla. „Byla to chyba. Vzhledem k firemním hodnotám souhlasím s představenstvem, že je čas, abych odešel,” stojí ve vzkazu.

Easterbrook se vzdal také členství v představenstvu.

On ani firma jméno ani funkci osoby, s níž Easterbrook navázal vztah, nejmenovali a neposkytli více informací. Dvaapadesátiletý Easterbrook, který je rozvedený, řídil řetězec McDonald's od roku 2015.

McDonald's je vůbec největší řetězec restaurací s rychlým občerstvením. V České republice podniká od roku 1992. Loni zákazníci v tuzemských 99 restauracích McDonald's za hamburgery, hranolky a další potraviny utratili 5,81 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků