Hlavní obsah
Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS) Foto: Jan Handrejch, Právo

Šéf telekomunikačního úřadu kvůli stopnuté aukci skončí

Šéf Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák skončí ve funkci kvůli zastavení aukce kmitočtů pro sítě LTE určené pro vysokorychlostní internet. Uvedla to agentura ČTK. Dvořákovi v dubnu končí funkční období a ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS) vládě nenavrhne, aby Dvořák úřad dál vedl.

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS) Foto: Jan Handrejch, Právo
Šéf telekomunikačního úřadu kvůli stopnuté aukci skončí

Šéf ČTÚ zastavil aukci v pátek kvůli údajně vysokým nabídkám, které by zvýšily ceny služeb. [celá zpráva]

Do tendru se přihlásili současní operátoři Telefónica, T-Mobile a Vodafone a PPF Mobile Services. Aukce začala v listopadu, ale Dvořák ji nyní zastavil. Podle tiskové zprávy ČTÚ byly důvodem příliš vysoké nabídky, vyšplhaly se ze 7,4 miliardy Kč na více než 20 miliard. To by podle úřadu nasadilo vysoké ceny služeb a zpozdilo budování sítí.

Dvořák v pátek sdělil, že hlavní motivací aukce je rychlá dostupnost sítí, nikoli zisk státu. Ve stejný den se sešel s ministrem, aby mu zastavení aukce vysvětlil. "Reakce a vysvětlení pana předsedy mě příliš neuspokojily. Z tohoto neúspěchu by měl pan Dvořák vyvodit jasnou osobní odpovědnost," řekl v sobotu ministr Kuba Hospodářským novinám v rozhovoru pro pondělní vydání deníku.

Dvořákovi na konci dubna končí funkční období v čele ČTÚ a nového předsedu musí schválit vláda právě na návrh ministra. "Po tomto výsledku nelze předpokládat, že bych pana Dvořáka navrhoval," řekl Kuba. ČTÚ chce kmitočty vydražit znovu ještě letos za upravených podmínek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků