Hlavní obsah
Předseda představenstva ČEPS Jan Kalina Foto: ČEPS

Šéf ČEPS Jan Kalina končí

Dozorčí rada ČEPS odvolala předsedu představenstva firmy Jana Kalinu. Novým předsedou dozorčí rady ČEPS byl zvolen náměstek ministryně průmyslu a obchodu (MPO) pro suroviny a energetiku René Neděla. Ve středu o tom informovalo MPO, přes které stát vlastní 100 procent akcií firmy spravující energetickou přenosovou soustavu.

Předseda představenstva ČEPS Jan Kalina Foto: ČEPS
Šéf ČEPS Jan Kalina končí

V představenstvu končí také Jakub Skavroň, který byl zodpovědný za strategii. Novým členem představenstva se stal bývalý člen představenstva petrochemického holdingu Unipetrol a bývalý ředitel Benziny Martin Durčák.

„Ministerstvo průmyslu a obchodu bude i nadále prosazovat stabilní a konzervativní obchodní politiku ČEPS s cílem zajistit bezpečný, spolehlivý a efektivní provoz, obnovu a rozvoj přenosové soustavy České republiky včetně mezinárodního propojení přenosové soustavy,” uvedl mluvčí ministerstva Milan Řepka.

Chystá se výběrové řízení

Doplnění vedení ČEPS se podle MPO uskuteční na základě výběrového řízení. Vedení společnosti se do doby, než bude zvolen nový předseda představenstva, ujme místopředseda představenstva Svatopluk Vnouček.

Kalina působil na postu předsedy představenstva od dubna roku 2016.

„Během uplynulých dvou let ČEPS naplňovala své poslání zajistit bezpečný a spolehlivý provoz a rozvoj elektroenergetické přenosové soustavy, i svou povinnost vůči akcionáři, tedy zvyšovat hodnotu společnosti,” řekl Kalina.

Skavroň byl členem představenstva ČEPS od loňského května. Některá média ho tehdy označovala za člověka blízkého premiéru Andreji Babišovi (ANO).

Společnost ČEPS působí v Česku jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od ERÚ. Udržuje, obnovuje a provozuje 42 rozvoden se 75 transformátory a vedení o celkové délce přes 5600 kilometrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků