Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Řidiče čekají na D1 u Prahy další omezení

Řidiče čekají na dálnici D1 u Prahy další omezení kvůli modernizaci, v pátek večer začnou přípravy opravy u Průhonic, v noci ze soboty na neděli bude u Mirošovic dálnice desetkrát krátkodobě uzavřena. Ve středu o tom informovali mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký a mluvčí společnosti Eurovia Iveta Štočková.

Ilustrační foto. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Řidiče čekají na D1 u Prahy další omezení

Uzavírky u Mirošovic mají trvat 20 minut, během nich budou pracovníci montovat ocelové nosníky nově budovaného mostu přes dálnici. Stavba mostu je součástí modernizace D1 v úseku mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi.

„Dálnice bude obousměrně uzavírána v době, kdy speciální jeřáb bude osazovat nosník. Následně bude provoz obnoven, nachystán další nosník a opět bude provoz zastaven. Takto celkem desetkrát,“ uvedla Štočková. Na most bude osazeno šest kusů nosníků, bednění a další nezbytné práce.

Přehled oprav dálnice D1

Foto: ŘSD

Práce mají začít v sobotu ve 22:00 a skončit v neděli v 8:00. Kolem 20. kilometru bude provoz veden v obou směrech po jednom pruhu od sobotních 18:00. Objízdné trasy nebudou vyznačeny.

Poblíž Průhonic zahájí Eurovia opravy dálnice D1 mezi třetím a jedenáctým kilometrem ve směru na Brno. „Od pátku 26. července dvě po sobě jdoucí noci bude probíhat rozmisťování dopravního opatření před zahájením oprav povrchu dálnice,“ doplnila Štočková.

V úseku bude kompletně opraven povrch dálnice a pracovat se bude i na odpočívkách, část prací je naplánována na letošní rok a část na příští rok. V pondělí má začít frézování povrchu vozovky. Práce se budou týkat i opravy odvodnění, mostů, podkladních vrstev, dopravního značení, protihlukových stěn a veřejného osvětlení.

S postupem stavebních prací se bude dopravní opatření měnit. Nejčastěji se bude jezdit ve dvou jízdních pruzích v obou směrech.

Rekonstrukce u Průhonic není součástí celkové modernizace D1. Ta nyní komplikuje provoz na pěti rozestavěných úsecích, práce na dalších dvou se připravují. Hotových je 13 ze 20 úseků. Modernizace má být dokončena v roce 2021.

Anketa
Myslíte, že se modernizace D1 stihne do roku 2021?
Ano
5.8 %
Ne
94.2 %
Celkem hlasovalo 208 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků