Hlavní obsah

Reklama s pokusem o sebevraždu šokovala, Hyundai ji po kritice stáhl

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor poněkud přestřelila v rámci propagování nulové emise oxidu uhličitého u jednoho ze svých modelů. Kvůli kritice ze strany veřejnosti se proto reklamu, v níž se muž neúspěšně snaží uvnitř auta spáchat sebevraždu pomocí hadice připojené k výfuku, rozhodla stáhnout.

Reklama s pokusem o sebevraždu šokovala, Hyundai ji po kritice stáhl

Automobilka podle agentury Reuters uvedla, že se „hluboce a upřímně omlouvá za jakoukoliv urážku či bolest“, kterou tato reklama zaměřená na zákazníky v Evropě a Spojených státech mohla způsobit.

Reklama ukazuje muže středního věku, který sedí ve voze a snaží se spáchat sebevraždu pomocí výfukových plynů. To se mu ale nezdaří, protože auto je na vodíkový pohon a má tedy nulové emise oxidu uhličitého.

Sedmadvacetiletá Holly Brockwellová z Londýna, jejíž otec spáchal v roce 1990 sebevraždu v automobilu, uvedla na svém blogu, že ji reklama rozplakala a že se po jejím zhlédnutí cítila „prázdná“ a „znechucená“.

Hyundai ix35 (2013)

Foto: Hyundai

Hyundai není jedinou automobilkou, která se dostala do problémů kvůli reklamě. Minulý měsíc vyvolala v Indii vlnu kritiky reklama na vůz Figo od amerického výrobce Ford. Reklama nabízí pohled do kufru vozidla, v němž se nacházejí tři ženy se svázanýma rukama a roubíky v ústech. Indií přitom v minulých měsících otřáslo několik případů znásilnění žen. Ford se od reklamní kampaně distancoval.

Hyundai společně se sesterskou firmou Kia tvoří pátého největšího producenta automobilů na světě. Firma v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou produkci osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků