Hlavní obsah
Velvyslanec tvrdil, že Řecko již zrušilo letištní taxy. Druhý den se ukázalo, že to není pravda. Foto: Tomáš Holý, Novinky

Řecko si utrhlo ostudu, tvrdilo nesmysly

Řecko si dělá z Česka zřejmě šprťouchlata. Přestože ve středu řecký velvyslanec na tiskové konferenci tvrdil, že země zruší letištní poplatky, ve čtvrtek se ukázalo, že to není vůbec pravda. Díky zrušení poplatků by přitom mohly zlevnit zájezdy do Řecka.

Velvyslanec tvrdil, že Řecko již zrušilo letištní taxy. Druhý den se ukázalo, že to není pravda. Foto: Tomáš Holý, Novinky
Řecko si utrhlo ostudu, tvrdilo nesmysly

Země tímto způsobem údajně chtěla podpořit tamní cestovní ruch. Velvyslanec Constatinos Kokossis proto prohlásil, že vyjma Atén a Soluně již byly zrušeny letištní poplatky na všech letištích v zemi. Zájezdy tak mohly zlevnit zhruba o tři sta korun. Tvrzení se však nezakládalo na pravdě. [celá zpráva]

„Zástupce úřadu pro civilní letectví (HCAA) informaci o odpuštění letištních tax zcela vyloučil a sdělil, že o zrušení letištních tax není nic známo a ani o tom neuvažují,“ upozornila v pátek letecká společnost Travel Service.

Její slova potvrdil i mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura. „Nechceme nic řecké straně zazlívat, ale vzniká tady nějaká neskutečná blamáž,“ prohlásil.

Podle jeho informací totiž Řekové zatím vůbec netuší, které poplatky by v letecké přepravě mohly být zrušeny, prý jen vláda zatím rozhodla, že nějaká taxa bude odpuštěna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků