Hlavní obsah
Equator IV. Foto: CPI

Realitní magnát Vítek kupuje ve Varšavě kanceláře za 21 miliard

Realitní skupina CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, koupí ve Varšavě osm kancelářských budov za 800 milionů eur (20,6 miliardy korun). Většinu transakcí CPI plánuje uzavřít do konce letošního roku, uvedl ve středu mluvčí skupiny Jakub Velen.

Equator IV. Foto: CPI
Realitní magnát Vítek kupuje ve Varšavě kanceláře za 21 miliard

Hodnoty jednotlivých transakcí se budou pohybovat od 30 milionů eur (775 milionů korun) do 200 milionů eur (5,2 miliardy korun). První dvě budovy, Green Corner A a Equator IV., firma koupí v nejbližších dnech. Plocha všech koupených kanceláří přesáhne 235 tisíc metrů čtverečních.

Green Corner

Foto: CPI

„Trh s kancelářskými nemovitostmi stojí v Polsku na velice silných základech. Navíc těží ze síly polského hospodářství a převisu poptávky ze strany domácích i zahraničních nájemců. Akvizice vybraných nemovitostí pro nás zajistí atraktivní výnosy a dlouhodobou hodnotu,” uvedl ředitel akvizic, obchodu a správy aktiv CPI Property Group Tomáš Salajka.

V září skupina oznámila, že dokončila koupi sedmi domů v londýnské čtvrti Notting Hill. Soubor obytných domů West Village byl dokončen v roce 2017 a je plně obsazený nájemníky. Cenu transakce firma nezveřejnila.

Realitní skupina CPI vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku a v Chorvatsku a v menším rozsahu také ve Švýcarsku, Francii, Itálii, Rumunsku, Rusku a Velké Británii. Společnost má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. Většinovým vlastníkem společnosti je s podílem 87,8 procenta Vítek. Podle aktuálního žebříčku Forbesu je Vítek druhým nejbohatším Čechem po Petru Kellnerovi. Jeho majetek odhaduje na 75 miliard korun.

Letos v pololetí stoupl čistý zisk skupiny CPI meziročně o tři procenta na 166 milionů eur, což je v přepočtu 4,3 miliardy korun. Příjmy skupiny stouply o 13 procent na 322 milionů eur, v přepočtu 8,3 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků