Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Pražský dopravní podnik se pustil do šetření

Dopravní podnik Praha (DPP) začal vypovídat některým firmám smlouvy a u dalších smluv se snaží dosáhnout jejich zkrácení trvání. Jedná se o kroky směřující k šetření nákladů a vytváření úspor.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Pražský dopravní podnik se pustil do šetření

V současné době DPP vypovídá smlouvy dvěma společnostem, které pro něj zajišťovaly mimo jiné servis elektrických spotřebičů a strojů a zařízení. Řádově tak dojde k úsporám ve výši desítek miliónů korun.

„Snažíme se také domluvit s firmami, s nimiž jsme dlouhodobě smluvně vázáni ke spolupráci a nemalým finančním plněním, tyto smluvní vztahy zkrátit, případně jinak upravit, aby pro DPP nebyly nevýhodné,“ uvedla pověřená ředitelka DPP Magdalena Češková s tím, že u mnohých smluv je potřeba domluvy obou stran, neboť smlouvy jsou jen těžko vypověditelné.

Mezi další úsporu patří zrušení objednávky upgradu softwaru, který je využíván v oblasti personalistiky, za téměř 10 miliónů korun. Díky zafixování cen nafty DPP navíc ušetřil za letošní leden a únor celkem 12,5 miliónu korun.

V minulosti tiskla pro DPP papírové jízdenky společnost Neograph, s níž DPP v závěru loňského roku ukončil smlouvu. Pro DPP v současné době tiskne jízdní doklady Státní tiskárna cenin, čímž dojde k měsíční úspoře 900 000 korun.

DPP letos na provoz chybí 700 miliónů korun, o které mu byla snížena dotace od města. „Musíme hledat další rezervy, musíme zastavit zbytné marketingové projekty, zredukovat právní a poradenské služby,“ uvedla již dříve Češková. Pražský dopravní podnik je největší městskou firmou, na provoz letos od města obdržel 10,243 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků