Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Pražské letiště vyhlásilo tendr na zajištění taxislužby

Pražské letiště vyhlásilo výběrové řízení na zajištění taxislužby pro letecké pasažéry. Letiště hledá dvě společnosti, které budou provozovat vozy taxi do roku 2015. Oznámila to mluvčí letiště Eva Krejčí. Taxislužbu využijí na dopravu z letiště či na letiště ročně zhruba čtyři milióny cestujících.

Foto: Profimedia.cz
Pražské letiště vyhlásilo tendr na zajištění taxislužby

Letiště vypsalo tendr, neboť současným třem provozovatelům vyprší příští rok smlouvy. Na letiště nyní jezdí žluté vozy AAA Radiotaxi, stříbrná auta Airport Cars a minibusy společnosti Cedaz. "Vypsáním výběrového řízení chceme zmapovat nabídku a najít ty nejlepší partnery pro vzájemnou spolupráci," uvedla ředitelka letiště pro centrální nákup Marta Guthová.

Termín pro podání nabídek je 8. říjen 2009, v hodnotící komisi kromě pracovníků letiště zasedne také zástupce pražského magistrátu.

"Rozhodujícím kritériem bude úroveň podnikatelského záměru a nabídnutá cena," uvedla Krejčí.

Zájemci budou muset splnit řadu podmínek. K dispozici budou muset mít 150 až 180 vozidel o stáří maximálně pět let, z toho deset minibusů. Vozy musí být jednobarevné; letiště přitom odstoupilo od svého původního požadavku, že barva musí být žlutá. Přípustná je i bílá, stříbrná a slonová kost. Žlutá však zůstává doporučená.

Smlouva letiště s vybranými partnery se stala loni terčem kritiky několika dalších taxikářských firem. Konkurenční "taxikáři" se v říjnu snažili několik hodin dopravu u letiště blokovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků