Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Právo

Praha chystá desetiletý tendr na odpadky za třináct miliard

Nové vedení Prahy chystá desetiletý tendr na svoz odpadu za zhruba 13 miliard korun. Příprava potrvá několik měsíců. Do poloviny roku 2016 proto služby zajistí stávající dodavatelé a hlavní město jim bez výběrového řízení prodlouží smlouvy za stovky miliónů. Řekla to radní pro infrastrukturu Jana Plamínková (STAN).

Ilustrační foto Foto: Právo
Praha chystá desetiletý tendr na odpadky za třináct miliard

Praha má se svozem odpadu dlouhodobé problémy. Smlouva s Pražskými službami skončila před několika lety a město od té doby miliardové smlouvy opakovaně bez soutěže prodloužilo.

"Chceme konečně přinést čisté řešení, jímž je otevřené výběrové řízení," uvedla Plamínková. Nové vedení města podle ní nesouhlasí s pachtem části Pražských služeb do Technické správy komunikací, který připravovala minulá rada, a který pozastavil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Praha jako většinový vlastník Pražských služeb začala vyčlenění části firmy připravovat poté, co se jí nepodařila měsíce připravovaná akvizice. Zhruba pětinový podíl PSAS totiž nakonec získala společnost EP Industries Daniela Křetínského. Ta vlastní odpadkovou firmu AVE a jako minoritní akcionář pacht odmítla.

Svoz odpadu v Praze nyní zajišťují Pražské služby a v několika městských částech subdodavatelé, vedle AVE to jsou společnosti Komwag a Ipodec.

V říjnu rada schválila jednací řízení bez uveřejnění na tři měsíce za 250 miliónů korun bez DPH. Stejné smlouvy chce nyní město prodloužit o 18 měsíců. Za podobný postup při zadávání zakázek přitom deset bývalých radních čelí obžalobě v kauze opencard.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků