Hlavní obsah
Letoun Airbus A 330 aerolinek Qatar Airways Foto: Profimedia.cz

Praha bude mít přímou linku do katarského Dauhá

Praha bude mít od léta příštího roku přímé letecké spojení do katarského Dauhá, oznámily aerolinky Qatar Airways. Spojení budou zajišťovat letounem Airbus A 330. Bližší podrobnosti zatím nejsou známy. Není tak známý letový řád ani datum, odkdy dopravce plánuje v příštím letním letovém řádu spojení zahájit.

Letoun Airbus A 330 aerolinek Qatar Airways Foto: Profimedia.cz
Praha bude mít přímou linku do katarského Dauhá

"Letecká společnost Qatar Airways po dlouhých jednáních oznámila, že v rámci své expanze zahájí v průběhu letního letového řádu 2018 přímé pravidelné spojení Dauhá-Praha," uvedl v tiskovém prohlášení předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Praha se stane jednou z 12 nových destinací, do kterých Qatar Airways začne v příštím roce létat. Naopak z Prahy půjde o druhou destinaci v okolí Perského zálivu po Dubaji, kam se dá létat bez přestupu.

Z pražského Letiště Václava Havla bude během letošní letní sezóny možné letět přímo do 154 míst po celém světě. Nejvíce linek bude směřovat do Itálie (17 destinací), Velké Británie a Španělska (obě 14 destinací). Následují Francie, Rusko a Řecko s deseti destinacemi spojenými s Prahou přímou pravidelnou linkou. Z měst nejvíce spojení směřuje do Moskvy, Paříže a Amsterdamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků