Hlavní obsah
 

Poslední odpoledne před zavřením. Lidé vzali hobbymarkety i kadeřnictví útokem

Lidé ve středu odpoledne vzali útokem kadeřnictví a hobbymarkety. Vláda totiž ve středu rozhodla, že se od čtvrtečního rána musí zavřít, stejně jako řada dalších prodejen a služeb. Aktuální nařízení sice platí jen do 3. listopadu, ale je vysoce nepravděpodobné, že by tak brzy došlo k rozvolnění současných restrikcí.

 
Poslední odpoledne před zavřením. Lidé vzali hobbymarkety i kadeřnictví útokem

Kvůli tomu, že lidé nevědí, kdy budou mít další příležitost nechat se ostříhat, se před kadeřnictvími tvoří fronty, jak zachytila kamera Novinek.

„Chtěl jsem se nechat přistříhnout, než se nám zkazí počasí, a samozřejmě taky kvůli té nepříjemné situaci,” řekl Novinkám jeden z čekajících zákazníků.

„Od jara jsem u holiče nebyl. Tehdy jsem to odskákal, že jsem nemohl k holiči, tak jsem si dnes přivstal,” uvedl další.

Velký zájem zaznamenávají také hobbymarkety. Tvoří se před nimi dlouhé fronty aut, parkoviště jsou ucpaná.

Lidé narychlo nakupují v hobbymarketech, než z rozhodnutí vlády zavřou

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Ale tato situace trvá již delší dobu. Komentoval ji i ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), který na Twitteru v úterý uvedl, že je nakupování v hobbymarketech je bezpečné. A ve středu ho zakázal.

Vládní usnesení vejde v účinnost ve čtvrtek v šest hodin ráno. Již dříve vláda uzavřela restaurace, hospody, kavárny, divadla, kina, bazény, fitcentra, wellness centra nebo zoologické zahrady.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků