Hlavní obsah
Bolek Polívka už možná na své farmě dokraloval. Foto: Miroslav Homola, Právo

Polívka chce zachovat provoz farmy, jedná s možnými investory

Zadlužená společnost Farma Bolka Polívky by měla nadále fungovat, přeje si její majitel herec Boleslav Polívka. Jak uvedl právní zástupce farmy Miroslav Bartoň, objevilo se už několik potenciálních investorů. V pondělí o koupi jednal jeden z vážných zájemců.

Bolek Polívka už možná na své farmě dokraloval. Foto: Miroslav Homola, Právo
Polívka chce zachovat provoz farmy, jedná s možnými investory

Začátkem března soud poslal farmu do insolvence a 14. května rozhodne o dalším osudu schůze věřitelů a následný insolvenční soud. Termín pro podání pohledávek vypršel, ještě dnes přibývají v insolvenčním rejstříku pohledávky dalších věřitelů. Soud jich eviduje 51, činí přes 56 miliónů korun.

Nejčernější variantou, která může pro farmu nastat, je konkurz. Nepřeje si ho Polívka a ve své zprávě jej nenavrhuje ani insolvenční správce společnost Edl a partneři. „Dlouhodobým záměrem farmy a jejího vlastníka Bolka Polívky je fungování. Tento záměr je vidět i z toho, že pan Polívka půjčoval farmě na provoz ze svého. Když byla v nestabilní situaci, sám se ji snažil podpořit,“ řekl Bartoň. Dokumentuje to Polívkova pohledávka téměř devět miliónů korun.

Zájemců už několik

Zájemců se už podle Bartoně objevilo několik. „Nikdy však jednání nedospěla do fáze, že by se současný majitel se zájemcem dohodl. Závisí to na tom, že ten, kdo by chtěl farmu koupit a provozovat, musí znát nejen možnosti farmy, ale také záměry insolvenčního správce,“ uvedl Bartoň.

Taktéž insolvenční správce píše ve zprávě z konce března, že zaznamenal zájem investorů. Od dlužníka také dostal informaci o záměru předložit soudu reorganizační plán, ten jej však nebyl schopen včas dokončit. Jako další postup správce navrhuje zachování byť omezeného provozu farmy, aby bylo možné co nejvíce uspokojit nároky věřitelů. „To se stane pouze v případě, že bude zachována hodnota farmy jako celku,“ napsal.

U Klauna telefony nikdo nebere

Nyní je farma mimo provoz, před měsícem ještě fungovala restaurace U Klauna, nyní už v ní nikdo nebere telefony. Starostka Olšan Dana Křížová by byla ráda, kdyby provoz farmy pokračoval. „Obci přinesla klady, ať už je to zaměstnanost či kultura. Vložily se do ní nemalé prostředky, takže by byla škoda, kdyby skončila,“ míní.

Největšími věřiteli farmy jsou Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod, která jí poskytla dotaci přes 11 miliónů a s penále vymáhá přes 20 miliónů korun. Téměř deset miliónů chce za odvedenou práci stavební firma Kaláb. Vloni se farma propadla do ztráty přes tři milióny korun a letos do 7. března vygenerovala ztrátu přes půl miliónu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků