Hlavní obsah

Pohonné hmoty za týden zlevnily o korunu

Pohonné hmoty v Česku nadále zlevňují. Pokles cen za poslední týden zrychlil, rozdíl je téměř korunový. Litr benzinu se prodával ve středu u čerpacích stanic v průměru za 30,09 koruny, což je o 97 haléřů méně než před týdnem. Nafta proti minulému týdnu zlevnila o 87 haléřů na 29,73 koruny a je nejlevnější za dva roky, vyplývá z údajů firmy CCS.

Pohonné hmoty za týden zlevnily o korunu

Nejdražší pohonné hmoty jsou nyní v Praze, litr Naturalu 95 v metropoli stojí v průměru 30,93 koruny a nafty 30,54 koruny za litr. Naftu za více než 30 korun nabízejí ještě čerpací stanice na Vysočině a ve Středočeském a Jihomoravském kraji, v ostatních regionech je pod 30 korunami za litr.

Naopak nejlevnější pohonné hmoty mohou tankovat řidiči v Plzeňském kraji. Za litr Naturalu 95 tam v průměru zaplatí 29,39 Kč, nafta je vyjde na 29,16 Kč/l.

Jde o průměrné ceny, u některých čerpacích stanic dokonce i v metropoli mohou řidiči natankovat benzin i za 24,90.

Naposledy se Natural 95 za průměrnou cenu kolem 30 korun prodával v listopadu 2017.

Ropa výrazně zlevňuje

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku klesají od poloviny ledna. Za tu dobu se už průměrná cena benzinu i nafty snížila zhruba o 2,30 koruny. Podle analytiků trend svižného poklesu cen bude pokračovat kvůli razantnímu propadu cen ropy na světových trzích a opatření proti šíření nového koronaviru.

Ropa Brent tento týden zlevnila až na 22 dolarů za barel a byla nejlevnější za 17 let. Ve čtvrtek mírně korigovala a prodávala se za 27 dolarů. Omezení dopravy a volného pohybu lidí kvůli pandemii způsobené novým koronavirem výrazně zhoršila výhled poptávky po této surovině. K poklesu cen přispívá i cenová válka mezi Saúdskou Arábií a Ruskem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků