Hlavní obsah

Pohonné hmoty v Česku dále zdražují, litr nafty stojí přes 26 korun

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Průměrná cena Naturalu 95 od minulé středy stoupla o 13 haléřů na 26,17 koruny za litr a nafta je dražší o devět haléřů, ve středu stála v průměru 26,06 koruny za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje.

Pohonné hmoty v Česku dále zdražují, litr nafty stojí přes 26 korun

Ceny paliv začaly růst zhruba před 14 dny, předtím od poloviny ledna zlevňovaly. Řidiči tehdy tankovali litr benzinu či nafty za více než 32 korun. S nástupem pandemie koronaviru a následným snížením cen ropy pokles cen zrychlil.

Nejdražší paliva jsou i nadále v Praze. Litr benzinu se v hlavním městě prodává v průměru za 27,40 koruny, litr nafty tam řidiči průměrně tankují za 27,31 koruny. V žádném dalším regionu Česka se průměrná cena benzinu nebo dieselu přes 27 korun za litr nedostala.

Naopak nejnižší ceny mají čerpací stanice v Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Litr benzinu byl ve středu nejlevnější v Ústeckém kraji, kde ho čerpací stanice nabízely v průměru za 25,73 koruny.

V Královéhradeckém kraji byla nejlevnější nafta, když litr vycházel na 25,65 koruny. Jen o haléř dražší byla nafta v Karlovarském a Ústeckém kraji.

Ceny ve čtvrtek rostly. Krátce po 18. hodině SELČ stoupla cena severomořské ropy Brent o 1,1 procenta na 35,11 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražila o 1,4 procenta na 33,27 dolaru za barel.

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) přitom oznámil, že zásoby ropy ve Spojených státech se převážně díky prudkému nárůstu dovozu v týdnu do 22. května zvýšily o 7,9 milionu na 534,4 milionu barelů. Analytici v anketě agentury Reuters předpokládali, že zásoby o 1,9 milionu barelů klesnou. Růst amerických zásob přitom ceny obvykle tlačí dolů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků