Hlavní obsah
Takto vypadá podvodný kupón na slevu v Kauflandu. Řetězec před podobným kupóny varuje. Foto: facebook Kaufland

Podvodné slevové kupóny hlásí už i Kaufland

V Česku nadále úřadují podvodníci, kteří se z důvěřivců snaží vylákat peníze prostřednictvím falešných soutěží o slevové kupóny. Zprávy na sociálních sítích nabádají k poslání SMS, která aktivuje zasílání placených služeb. Novinky minulý týden informovaly, že se podvodníci zaštiťovali jménem diskontu Lidl. Později na podobné praktiky upozornil i řetězec Tesco, nyní se k varování přidal i Kaufland.

Takto vypadá podvodný kupón na slevu v Kauflandu. Řetězec před podobným kupóny varuje. Foto: facebook Kaufland
Podvodné slevové kupóny hlásí už i Kaufland

„U těchto kupónů s dotazníkem jde o podvodné jednání a společnost Kaufland s tím nemá nic společného,” řekla Novinkám Ivana Dvořáková z oddělení firemní komunikace Kauflandu. „Vyzýváme zákazníky, aby na podobné zprávy tohoto typu nereagovali,” dodala Dvořáková s tím, že společnost zvažuje podniknout v záležitosti právní kroky.

Naši milí zákazníci a fanoušci, mějte se na pozoru před dalšími podvodnými poukazy! NEJEDNÁ SE O NAŠE NABÍDKY! Prosíme, nereagujte a neklikejte na tyto výzvy. Váš tým Kaufland

Zveřejnil(a) Kaufland Česká republika dne Pondělí 30. červenec 2018

Podvodné nabídky na účast v soutěži o kupón na nákup v hodnotě 1500 korun se šíří přes Facebook nebo komunikační aplikaci WhatsApp. Oběť však místo slevy začne dostávat placené SMS. Prostřednictvím operátora jsou pak dotyčnému strženy částky, které se mohou vyšplhat až do výše stovek korun.

Před podvodem již minulý týden na svém facebookovém profilu varoval i řetězec Tesco. „Společnost Tesco Stores ČR a.s. s tímto podvodným sdělením nemá nic společného. Vyzýváme Vás, abyste neklikali na tento falešný odkaz,” napsala společnost.

Od zpráv lákajících na falešné slevové kupóny se již dříve prostřednictvím své mluvčí Zuzany Holé distancoval diskont Lidl, který na podvod upozornil jako první.

Milí zákazníci a naši fanoušci, mějte se na pozoru před dalšími podvodnými poukazy! NEJEDNÁ SE O NAŠE NABÍDKY! Prosíme, abyste na výzvy neklikali!!!

Zveřejnil(a) Lidl Česká republika dne Čtvrtek 26. červenec 2018

Lidl se s podobnými podvodnými soutěžemi se setkal i v minulosti. Ve všech případech společnost podala trestní oznámení na neznámého pachatele a snažila se s operátory domluvit, aby strhávání peněz za SMS zastavili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků