Hlavní obsah

Podle Urbana Hyundai investuje v ČR 23 miliard Kč

Ministr průmyslu a obchodu Milan Urban (ČSSD) neskrývá optimismus ohledně investice jihokorejské automobilky Hyundai v Česku. Podle Urbana by měl jihokorejský koncern přinést do české ekonomiky 23 miliard korun, navíc by měla poskytnout pracovní příležitost pro 3000 lidí. Urban to sdělil v diskusním pořadu TV Prima.

Podle Urbana Hyundai investuje v ČR 23 miliard Kč

Původně se hovořilo o investici ve výši téměř 30 miliard korun. Podmínky investice probírali s českými představiteli v Praze zástupci automobilky celý tento týden.

"Já jsem v pátek položil na stůl definitivní verzi českého návrhu, o kterém bude jednat, předpokládám do konce února, vedení společnosti Hyundai," řekl Urban. Dokument podle něj obsahuje nejen sliby české strany, ale i závazky korejské firmy.

"Já mohu říci, že nabízíme například prostředky za vytvoření pracovního místa. A zároveň Hyundai se zavazuje, jaká bude výše celé investice. To znamená, že to bude 800 miliónů eur," doplnil.

Firma zaměstná 3000 lidí přímo v mateřské firmě, zároveň s tím vzniknou další pracovní místa v dodavatelských firmách a podle Urbana by tak investice přinesla celkem 15 tisíc pracovních míst. Dosud se počítalo s 3000 přímými místy a více než 10 tisíci pozicemi v dodavatelských firmách.

Urban předpokládá, že jednání s automobilkou budou uzavřena do konce února, nebo do začátku ženevského autosalonu, tedy do 2. března. Pokud Hyundai zvolí ČR, vyroste nová továrna v průmyslové zóně Nošovice v Moravskoslezském kraji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků