Hlavní obsah
 

Po pondělních bouřkách je bez elektřiny 4300 domácností

Po silných bouřkách, které v pondělí zasáhly Česko, zůstává v úterý ráno bez elektřiny 4300 domácností. Nejvíce poruch přetrvává na Zlínsku a v jižních Čechách, uvedla mluvčí distribuční společnosti E.ON Martina Slavíková. V síti společnosti ČEZ jde podle mluvčí Šárky Lapáčkové Beránkové o desítky míst. ČEZ předpokládá, že opravy dokončí během dopoledne. Po bouřkách bylo v Česku bez proudu 66 000 domácností.

 
Po pondělních bouřkách je bez elektřiny 4300 domácností

E.ON přes noc snížil počet domácností, které se ocitly bez dodávek elektřiny, ze 17 000 na 4300. Na Zlínsku jde o 2500 míst a v jižních Čechách o 1100 míst. Na jižní Moravě čeká na obnovu dodávek 300 domácností, podobná situace je na Vysočině. Na Olomoucku, kde byla v pondělí situace nejhorší, zůstává bez proudu 150 domácností.

Přes Českobudějovicko se první bouřky přehnaly po druhé hodině odpoledne. Během půl hodiny napočítali hasiči asi patnáct událostí.

Foto: Pavel Orholz, Právo

"V důsledku silných bouřek, které v pondělí zasáhly Českou republiku, aktuálně evidujeme 33 poruch na vedení vysokého napětí a téměř 180 poruch na vedení nízkého napětí," dodala Slavíková. Technici jsou v terénu od ranních hodin a pracují na odstranění poruch.

Společnost ČEZ v úterý ráno opravovala poruchy v Pardubickém kraji na Svitavsku, na Vysočině na Havlíčkobrodsku a na Moravě převážně v Olomouckém kraji. Podle mluvčí se poruchy mohou objevit, až budou lidé přijíždět na kontrolu svých chat a chalup. Poruchy je třeba nahlásit na bezplatnou linku 800 850 860.

🌩️🌨️V pondělí 1.7. v odpoledních hodinách postupovaly velmi silné bouřky doprovázené velkou bleskovou aktivitou a...

Zveřejnil(a) Český hydrometeorologický ústav dne Pondělí 1. července 2019

Silné bouřky v pondělí zasáhly hlavně Olomoucký kraj a Vysočinu, místy je doprovázelo krupobití. Meteorologové v úterý na Facebooku uvedli, že největší kroupy padaly v Rosovicích na Dobříšsku ve středních Čechách. Měly v průměru sedm centimetrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků